с. Новопавлівка. Новопавлівський ДНЗ № 1 «Віночок»

Консультпункт

ГОТУЄМОСЬ  ДО  ШКОЛИ   ВДОМА

Розвиток мовлення. Підготовка до навчання грамоти.

Тема. Вправляння у вимові звуків.

Мета: Готувати до правильної вимови звуків рідної мови;виявити дефекти в усному їх мовленні.

Хід

1.Організація уваги дитини.

Читається невеличкий вірш;пропонується послухати його та подумати ,про кого він.

Білий котик

Білий котик спить на лаві

Серед нашого двора.

Пролетіла чорна ґава

Та як крикне раптом:кра

Кіт прокинувся, злякався

Та в димар на хату‑скік!

Здивувалась чорна ґава:

‑Де ж це білий котик зник?

2. Робота над змістом вірша. Запитай ,про кого розповідається в цьому вірші. Що робив котик? Чому він перелякався?

Далі вивчається вірш напам ять: спочатку читаєте цілу строфу вірша, дитина повторює кожний рядок,а потім цілу строфу.

Практичне ознайомлення зі словом,реченням.

Мета: Дати практичне уявлення про роль слова.Вчити дитину давати правильну назву відомим предметам. Зіставляти поняття «слово», «речення».

Обладнання: картинки із зображенням саду, річки.,рибалки, гри дітей та ін.. Зошит у клітинку для графічного зображення слів.речень.

1. Ознайомлення зі способом умовного зображення речення  ‑Сьогодні будемо вчитись умовно записувати слова та цілі речення,‑ говорить мама. Проводить на аркуші паперу риску і пояснює,що так позначається слово: ‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑

Якщо на початку риски поставимо маленьку вертикальну паличку,висотою в одну клітинку,а в кінці крапку, то це вже ми зобразимо графічно речення, крапка‑ його кінець,а одна горизонтальна риска показує ,що речення складається з одного слова.

Запропонуйте подивитися на  малюнки і знайти картинки,до  яких можна дібрати речення  з одного слова: сад,річка

_ А тепер подивіться,як зображується речення, що  складається з двох слів,наприклад:Діти граються. ___________ ____________

‑Повтори це речення.Яке слово позначено першою рискою? А яке  другою? Що позначає крапка?

1. Закріплення одержаних відомостей.

-         Розглянь малюнки із зображенням гри дітей і склади речення  з двох  слів.  Придумай імена дівчаткам.

-          Тепер за  малюнками складемо речення з трьох слів.

Запропонуйте дитині позначити речення в зошиті. Поступово привчайте коротші слова позначити короткою рискою, а довші –довгою.

Далі складіть речення з більшою кількістю слів. Встановіть послідовність слів у реченні

3 Підсумок

‑Словами  ми називаємо різні предмети, а реченнями говоримо, розповідаємо про ці предмети.Наша мова складається з речень,а речення‑зі слів.